Żywność

Zdrowe podstawy żywienia

Błonnik

Niezłym rozwiązaniem na wyzbycie się z organizmu toksyn jest spożywanie pewnych pokarmów oraz napoi. Zaliczamy do nich produkty zasobne w błonnik, z niemałą ilością pektyn, z witaminą C, E oraz beta-karotenem. Równie istotne jest spożywanie produktów mącznych wytwarzanych z pełnego przemiału oraz zielonych warzyw oraz owoców.

Zdrowe = naturalne

Jesteśmy zobowiązani nie zapominać zaś, ażeby tak skonstruowane menu opierało się na artykułach pochodzących ze szczególnych naturalnych hodowli, bowiem tylko wtedy może nosić miano zdrowej żywności.

Obecnie jest odpowiedni okres dla tegoż typu artykułów, bowiem na wielką skalę zapanowała moda na żywność prozdrowotną. Niniejszego gatunku żywność zwana jest też żywnością funkcjonalną. Należące do niej produkty wzbogacone są min. o błonnik (poprawiający perystaltykę jelit), wielonasycone kwasy tłuszczowe(zmniejszają stężenie cholesterolu we krwi i funkcjonują przeciwzakrzepowo), peptydy (obniżają ciśnienie tętnicze i zabezpieczają przed wirusami), witaminy (ochraniają organizm przed powstawaniem wolnych rodników), czy też substancje mineralne- mikro i makro-elementy odpowiedzialne za odpowiednie ilości wapnia i żelaza.

Pewna żywność - wolna od skażeń

Żywność tego rodzaju - wolną od skażeń zagrażających naszemu zdrowiu, możemy uzyskać z upraw prowadzonych w mało skażonym środowisku, przy minimalnym nawożeniu roślin oraz stosownym przechowywaniu plonów. Gdyż warto w tym miejscu zaznaczyć, iż na wartość zbiorów rzutuje nie tyko tych przed chwilą wspomnianych uprawa, ale oraz warunki zbiorów, transportu czy też magazynowania.

Poszukując ekologicznej pożywienia godzi się zwrócić uwagę czy też należy ona do Stowarzyszenia Wytwórców metodami ekologicznymi „Ekoland”, jaka ma charakter międzynarodowy a w Rp działa od 1989 roku. Tegoż pokroju rynek jest w Rp słabo rozwinięty szczególnie z braku adekwatnego wsparcia ze strony państwa oraz małej świadomości ekologicznej.